دوره مقدماتی آموزش نرم‌افزار میپل

بازدیدها: ۲۵۵

میپل یکی از نرم‌افزارهای مورد توجه بسیاری از کاربران برای انجام محاسبات ریاضی مقدماتی و پیشرفته است. سادگی استفاده از این نرم‌افزار و قابلیت‌های متعدد آن، بویژه در انجام محاسبات نمادی، این نرم‌افزار را به انتخابی مناسب برای استفاده کاربران از رشته‌های علوم پایه و مهندسی تبدیل کرده است. در این دوره آموزشی، به تفصیل برخی از قابلیت‌ها و دستورهای مهم نرم‌افزار میپل با انجام مثال‌های متعدد تدریس می‌شوند.

 

چنانچه درباره این دوره و یا مطالب تدریس شده مایل به طرح سوال با مدرس این دوره هستید از لینک واتس‌آپ فوق استفاده بفرمایید.
 

از شما دعوت می‌شود تا نمونه‌ای از جلسات این دوره را در اینجا ملاحظه بفرمایید:

 • جلسه 1: حل معادلات جبری

  در این جلسه، دستورات حل معادله‌های جبری در میپل، نظیر solve و fsolve بررسی می‌شوند.

 • جلسه 2: محاسبات جبری و مثلثاتی و مشتقگیری

  دستورهای مربوط به انجام محاسبات جبری و یا مثلثاتی، نظیر simplify، expand و ... تدریس می‌شوند. همچنین دستور مشتقگیری معرفی می‌شود.

 • جلسه 3: انتگرالگیری

  دستورهای انتگرالگیری مبتنی بر روشهای تحلیلی و عددی معرفی می‌شوند.

 • جلسه 4: رسم نمودارهای دو و یا سه بعدی

  دستورهای رسم نمودارهای دو و یا سه بعدی معرفی می‌شوند. همچنین، نحوه نمایش تحول زمانی توابع وابسته به مکان و زمان آموزش داده می‌شود.

 • جلسه 5: حل تحلیلی و یا عددی معادلات دیفرانسیل معمولی

  دستورهای dsolve و odeplot معرفی می‌شوند که به ترتیب برای حل تحلیلی و یا عددی معادلات دیفرانسیل معمولی و ترسیم جواب‌ها به کار می‌روند.

مدرس

Admin bar avatar دکتر محسن شادمهری

دکتر محسن شادمهری، دانشیار گروه فیزیک دانشگاه گلستان، دانش آموخته دوره دکتری نجوم و اخترفیزیک از دانشگاه فردوسی مشهد در سال ۱۳۸۰ است. بعد از آن به عضویت هیات علمی گروه فیزیک دانشگاه فردوسی درآمد. همچنین چندین سال محقق پسادکتری و مدرس در دانشگاه‌های Dublin City University و National University Ireland بود تا این که از سال ۱۳۹۰ به گروه فیزیک دانشگاه گلستان پیوست. نامبرده دارای بیش از ۷۰ مقاله تحقیقاتی در زمینه‌های تولد ستاره‌ها و سیارات، ناپایداری‌ها در اخترفیزیک، تابع اولیه جرم و پرتوهای کیهانی است. علاوه بر این، ایشان داور مجلات تخصصی بین‌المللی، ازجمله The Astrophysical Journal، MNRAS ، Astrophysics and Space Science و ... هستند. او همچنین تاکنون راهنمایی پایان‌نامه‌های تعداد زیادی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری را در زمینه نجوم و اخترفیزیک بر عهده داشته است. دکتر شادمهری علاوه بر اینها سالها تجربه در آموزش فیزیک و نجوم، المپیادهای فیزیک و نجوم و همچنین عمومی‌سازی مباحث علمی در رسانه‌های مختلف را داشته است.

0.00 average based on 0 امتیازدهی

5 ستاره
0%
4 ستاره
0%
3 ستاره
0%
2 ستاره
0%
1 ستاره
0%
45,000 تومان

دیدگاه خود را بنویسید

0
آیا نیاز به راهنمایی دارید؟ با واتساپ گفتگو کنید