دوره اموزشی کوانتوم اسپرسو – اصول و مقدمات

کوانتوم اسپرسو یک بسته نرم افزاری متن باز تحت لینوکس است که برای محاسبات ساختار الکترونیکی و مدل سازی مواد در مقیاس نانویی طراحی شده است و بر پایه نظریه تابعی چگالی (DFT)، امواج تخت و شبه پتانسیل ها می باشد.این بسته محاسباتی شامل بخشهایی همچون Pwscf ،Phonon و PostProc است. از قابلیت های Pwscf، می توان به محاسبه نیروهای بین اتمی، محاسبه انرژی آزاد سطوح، محاسبه‌ی انرژی حالت پایه‌ی سیستم و بدست آوردن ویژه توابع، محاسبه تنش و بهینه سازی ساختارهای یونی و … اشاره کرد. در Phonon  می توان بار موثر و تانسورهای دی الکتریک، فرکانسهای فونونی و ویژه بردارهای آنها، سطح مقطع مادون قرمز و رامان و … را محاسبه نمود.  PostProc، قابلیت رسم Electron Localization Function، محاسبه چگالی حالت ها. میانگین گیری های سطحی و … را دارد.

در این دوره مباحث مربوطبه اصول راه اندازی و استفاده از این کد به تفصیل و بصورت ویدئویی مورد بحث قرار میگیرد. شرکت کنندگان در این دوره با مباحثی همچون

راه اندازی و نحوه استفاده از کد کوانتوم اسپرسو

محاسبات خودسازگار

تعیین ویژگی های ساختاری،

خصوصیات اکترونیکی،

اپتیکی،

و مغناطیسی

مواد اشنا خواهند شد.

دوره آموزشی به تدریج تکمیل میگردد و هر هفته آموزشهای جدیدی به آن اضافه خواد شد. علاقه مندان بعد از ثبت نام در دوره همواره آخرین آموزشها را در اختیار خواهند داشت.

0.00 average based on 0 امتیازدهی

5 ستاره
0%
4 ستاره
0%
3 ستاره
0%
2 ستاره
0%
1 ستاره
0%
200,000 تومان

دیدگاه خود را بنویسید

0
آیا نیاز به راهنمایی دارید؟ با واتساپ گفتگو کنید